Дойде ли лято, и знойното слънце зажари искаме ако може, да захвърлим всички дрехи. Хем да сме така облечени, че да не ни е топло, хем и да изглеждаме добре.
Това е времето на леките материи като коприна и всякакви подобни нейни синтетики, както и на панталоните с мрежести подплати. Тогава в топлото време, избираме и топлите цветове. Черното е много небрежно, но и много привличащо слънцето, за това все го избягваме.
Всяка жена, когато е лято може да направи от своя летен шал от кашмирена или солей материя, като го увие около тялото си от най-интересната рокля на етажи, до невероятна пелерина, която да използва на плажа. Атрактивни са роклите на халки или тези с тесни презрамки.
Използват се много малки кожени чанти или портмонета с дръжки за ръка и да не забравяме, че лятно време се ходи по моретата и много от нас се прибират окичени със всякакви бижута от черупките на различни морски обитатели, съчетани с дърво, ластик, кожа или конци. Тогава е и времето за ходене по свети места и много често забелязваме, хора, носещи разни гривни от дърво и конци, изобразяващи различни божества и икони на светци. През летният сезон присъстват и много бижута от скъпоценни и полускъпоценни камъни.
Тогава е и времето на дрехите от разни рециклируеми материи, като хартия и пластмаса, пера и други, използвани за разни летни карнавали или други събития с подобен характер. Лятото все повече и повече сме свидетели на появата на дантелени и мрежести елементи от дрехите на хората, също и от летни ботуши, до коленете, подходящи за дамите, но изработени от най-различни мрежи, просто за ефекта.
Търси се кичозното, странното и нетипичното облекло, което хем да ни създаде илюзията, че сме облечени, хем и да ни държи хладно. Постига се уникалност, която много се коментира от околните.
