С настъпването на есента листата пожълтяват. Това е времето за работа, което и когато дойде ние все искаме и искаме да задържим с него още малко летните емоции и дрехи. Есенното време е един конгломерат между пролетно и зимно обличане, където използваме по наситени цветове. Връщайки се към дънковото облекло или към нещо, което сме носили през пролетта ние все пак се стремим към нещо, което искаме да ни предпази от дъжд. Шушляковите материи са много практично решение. Якетата от такъв плат редовно ни стоят в готовност, за да може да ги разходим, когато дойде есенното време.
Тогава, като, че ли най-малко ни се иска някой да ни забележи.
Ние забелязваме другите и се чудим, защо са облечени толкова неподходящо, когато изведнъж много се затопли времето и забелязваме силен дискомфорт у околните, които искат да приберат дебелото сако, с което са излезли сутринта рано, но уви, няма къде. Чудим се и на тези, които са облекли прекалено пролетно-летни дрехи като някое боди с къс клин и изведнъж е заваляло, а тези 2 светли дрешки, вече отдавна не са толкова ефектни и се удивляваме на притреперващите от студ и вода млади госпожици, които умело се опитват да покрият още някой сантиметър от голите си крачета, но уви това не се получава, като те безутешно придърпват клина все по –надолу и по-надолу, става ясно, че тяхното ефектно облекло, сега изглежда смешно.
Нека се спрем на някой и друг аксесоар, кожени и платнени боти, които изглеждат добре, но надали са толкова топли, по-скоро само създават допълнение към облеклото. Шаловете са интересен аксесоар, но той тук има функцията да се използва през студените часове на деня, много подобно на наметало, да прикрива голите рамене и да въздейства добре като допълнение към всяка връхна дреха. Всяка година зимното време умело ни напомня за себе си и е добре да сме подготвени навреме за него, нали?
